Znamy nowego trenera polskich siatkarzy!

Znamy nowego trenera polskich siatkarzy!

Po bardzo długich poszukiwaniach w końcu wiemy kto będzie nowym trenerem Reprezentacji Polski mężczyzn w piłce siatkowej. Włoskie media już w grudniu informowały, że faworytem wśród kandydatów jest Serb Nikola Grbić. Nie myliły się one i już 12 stycznia Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o zakończeniu poszukiwań. Kim jest nowy selekcjoner polskiej Kadry i jakie ma osiągnięcia?

Nikola Grbić jako siatkarz

Nowy selekcjoner naszych siatkarzy przez długi czas grał na pozycji rozgrywającego. Dorastał on w siatkarskiej rodzinie, ponieważ zarówno jego ojciec, jak i brat również byli siatkarzami. Największym jego sukcesem w reprezentacji Jugosławii był złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku i Mistrzostwach Europy w 2001 roku. Jako siatkarz w reprezentacji Serbii karierę zakończył w 2010 roku po rozegranych Mistrzostwach Świata. Do 2014 roku grał jeszcze w lidze klubowej.

Kariera trenerska

Po zakończeniu kariery jako zawodnika Nikola Grbić rozpoczął pracę jako trener. Od 2015 do 2019 roku związany był z Reprezentacją Serbii. W 2019 roku rozpoczął trenowanie polskiej drużyny – Kędzierzyn-Koźle. To właśnie dzięki niemu zespół wygrał w 2021 roku Ligę Mistrzów. Oprócz tego może się pochwalić wygraniem Pucharu Polski w 2021 roku i Superpucharu w 2019 i 2020 roku. Teraz przed szkoleniowcem nowe wyzwanie, jakim jest prowadzenie Reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Trzymamy kciuki, żeby dzięki niemu nasi siatkarze odzyskali moc i zaczęli grać jak najlepiej.