Terminarz Mistrzostw Świata

Terminarz Mistrzostw Świata

Znamy już dokładny terminarz Mistrzostw Świata, które na przełomie sierpnia i września zostaną rozegrane w Polskich i Słoweńskich halach. Pierwotnie turniej miał odbyć się w Rosji, ale 1 marca światowa federacja siatkarska wydała komunikat, że czempionat zorganizuje ktoś inny. 14 kwietnia zostało potwierdzone, że nowymi gospodarzami zostały Polska i Słowenia.

Kiedy i z kim zagrają Polacy?

Na początku lipca poznaliśmy miasta, w których będą grać najlepsi siatkarze na świecie. Wśród tych miast nie mogło zabraknąć Katowic, drugą polską halą została Arena Gliwice. W Słowenii grać będziemy tylko na Arena Stožice w Lublanie.

Obrońcy tytuły, czyli Polska trafiła do grupy C, a ich przeciwnikami będą Bułgarzy, Meksykanie i Amerykanie. Wszystkie mecze grupowe nasi reprezentanci zagrają w Katowicach, najpierw w meczu otwarcia z Bułgarią 26 sierpnia, dwa później z Meksykiem, a na zakończenie pierwszej fazy z USA 30 sierpnia. Do kolejnej fazy awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc.

Mecze 1/8 finału zostaną rozegrane w Gliwicach i Lublanie, a ćwierćfinały w Katowicach i Lublanie. Od półfinałów wszystkie mecze będziemy śledzić już tylko w katowickim Spodku.