Problem Jastrzębian rozwiązany

Problem Jastrzębian rozwiązany

Nad klubem siatkarskim z Jastrzębia wisiało widmo nieprzystąpienia do nowego sezonu w siatkarskiej PlusLidze. Wszystko za sprawą sporu z byłym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla Hidalgo Olivy.

Zakaz transferowy nałożony na klub i rozwiązanie problemu

Za niewypłacenie zależności zawodnikowi, który barwy klubu reprezentował w latach 2016-2019, FIVB nałożyła na Jastrzębski klub zakaz transferowy, a to wiązało się z nie zarejestrowaniem na nowy sezon swoich zagranicznych graczy, czyli Trevora Clevenota, Benjamina Toniuttiego, Stephena Boyera, Jana Gadravy oraz Eemiego Tervaportiego. To mogło skutkować wycofaniem się z rozgrywek.

Zarząd Jastrzębskiego Węgla tłumaczył się tym, że Urząd Skarbowy zajął wierzytelność Hidalgo Olivy i zakazał jakichkolwiek płatności na rzecz zawodnika za nierozliczenie przez niego podatków.

Drużyna z Jastrzębia poradziła sobie jednak z tym problemem. Czołowy polski zespół zabezpieczył depozyt na niezależnym koncie, czym spłacił dług wobec swojego byłego siatkarza. FIVB zdjęła nałożony na klub zakaz transferowy i klub rozpoczął już proces rejestracji swoich siatkarzy.

Nowy sezon PlusLigi

Nowy sezon polskiej ligi siatkarskiej rusza już w ten weekend, a zainaugurują go siatkarze właśnie Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy mecz nowego sezonu odbędzie się 30 września w jastrzębskiej hali, a rywalami gospodarzy będzie GKS Katowice.