Jakich wydarzeń siatkarskich możemy spodziewać się w tym roku?

Jakich wydarzeń siatkarskich możemy spodziewać się w tym roku?

Fani siatkarstwa z pewnością oczekują z niecierpliwością wszystkich wydarzeń sportowych, które odbędą się w tym roku. 2022 rok będzie rokiem pełnym wrażeń, ponieważ czekają nas nie tylko mecze ligowe, ale również walka o tytuł mistrzów i mistrzyń świata. Sprawdźmy kiedy warto regulować odbiorniki i włączać telewizor, żeby oglądać naszych siatkarzy i siatkarki!

Mistrzostwa Świata siatkarzy

Mistrzostwa Świata zawsze są ogromnym wydarzeniem, kiedy przed telewizorami siadają nie tylko fani siatkówki, ale w zasadzie większość Polaków. Tegoroczne Mistrzostwa będą jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ nasza reprezentacja będzie bronić tytułu Mistrza. Organizatorem będą Rosjanie, a mecze rozpoczną się 26 sierpnia. Finały Mistrzostw przewidziane są w terminie 7-11 września.

Mistrzostwa Świata siatkarek

Te Mistrzostwa są o tyle interesujące, że odbędą się między innymi w Polsce. Holandia razem z nami jest tegorocznym organizatorem. Mecze rozpoczną się 23 września, a finał przewidziany jest na 15 października.

Liga Narodów mężczyzn

Na temat tegorocznej Ligi Narodów było głośno w momencie, kiedy ogłoszono kraje, w których będą odbywać się mecze. Niestety na liście nie znalazła się Polska i nie będziemy mogli oglądać u nas naszych reprezentantów. Mecze zaczną się 6 czerwca i do 26 czerwca będzie trwała runda kwalifikacyjna. Finały przewidziano na 18-24 lipca.

Liga Narodów kobiet

Podobnie jak w przypadku męskiego turnieju, nie będzie nam dane oglądać Polek w naszym kraju. Siatkarki rozpoczną grę w kwalifikacjach 30 maja i będą walczyć o udział w rundzie finałowej do 3 lipca. Finały zaplanowano na termin: 11-17 lipca

Liga Mistrzów i Liga Mistrzyń

Na koniec Turniej, którego finały będziemy mogli oglądać najwcześniej ze wszystkich wyżej wymienionych. Będzie to zakończenie tego sezonu meczów klubowych. Już 21 i 22 maja poznamy zwycięzców tych Turniejów. Wcześniej, bo już w marcu, odbędą się finały innego – niższej rangi, turnieju: Pucharu CEV. Wtedy też poznamy również zwycięzców Challenge Cup.