Znamy ostateczne miejsce naszych siatkarek na Mistrzostwach Świata

Znamy ostateczne miejsce naszych siatkarek na Mistrzostwach Świata

Reprezentantki Polski w siatkówce zakończyły udział w siatkarskich Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Holandii i Polsce. Teraz znamy już dokładne miejsce, które zajęły polskie siatkarki.

Miejsce w pierwszej ósemce

Nasze siatkarki dzielnie walczyły w ćwierćfinałowym starciu z Serbkami, które bronią tytułu wywalczone cztery lata temu, ale ostatecznie przegrały po pięciosetowym pojedynku, a ostatni set zakończył się wynikiem 16:14. Na tym etapie turniej zakończyły także Chinki, Japonki oraz Turczynki. Spośród tych ekip w klasyfikacji końcowej mistrzostw, Polki wyprzedzą tylko reprezentantki Turcji, czyli zajmą siódme miejsce. Piąte miejsce zajmie Japonia, a szóste Chiny, te dwie reprezentacje znalazły się przed Polską, ponieważ w drugiej rundzie zgromadziły na swoim koncie więcej punktów. Awans do ćwierćfinału to był najlepszy wynik siatkarek na takim turnieju od 1962 roku.

Kto zdobędzie złoto?

Mistrzostwa Świata aktualnie są na etapie półfinałów. Wczoraj w Gliwicach odbył się pierwszy z nich. Pogromczynie Polek dość łatwo poradziły sobie z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych i po wygranej 3:1, zameldowały się w finale. Drugi z meczów półfinałowych odbędzie się jeszcze dzisiaj, a zmierzą się w nim Włoszki z Brazylijkami.