Pewna wygrana Polaków w Memoriale Wagnera

Pewna wygrana Polaków w Memoriale Wagnera

Wczoraj zakończyła się dziewiętnasta już edycja Memoriału Huberta Wagnera, który nasz reprezentacja wygrała, nie tracąc przy tym nawet seta. W tym roku w turnieju wzięły udział reprezentacje Serbii, Argentyny oraz Iranu.

Trzy zwycięstwa

Na początek zmagań aktualni mistrzowie świata mierzyli się z Iranem, który pokonali 3:0, tego samego dnia Argentyńczycy pokonali Serbów 3:1. W drugiej kolejce zawodów Polska znów bez straty seta wygrała z Argentyną, natomiast Serbowie pokonali Iran w pięciosetowym pojedynku. Na koniec zmagań nasi reprezentanci uporali się z Serbią i pewnie wygrała cały turniej. Argentyńczycy po tie-breaku ulegli Irańczykom, ale to nie przeszkodziło im w zajęciu drugiego miejsca w tabeli. Na trzecim miejscu memoriał zakończył Iran, a Serbia uplasowała się na czwartym miejscu.

Nagrody indywidualne

Po zakończeniu zawodów zostały rozdane nagrody indywidualne, co również zostało zdominowane przez Polaków. Jakub Kochanowski został wybrany MVP turnieju oraz najlepiej blokującym. Kamil Semeniuk okazał się najlepszym przyjmującym, a Marcin Janusz najlepszym rozgrywającym. Najlepszym libero został Nikola Peković z Serbii, najlepszym atakującym Ezequiel Palacios z Argentyny, a najlepiej zagrywającym reprezentant Iranu, Saber Kazemi.

Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata

Memoriał Huberta Wagnera poprzedza Mistrzostwa Świata, które rozpoczną się już w piątek. Polska jest współgospodarzem turnieju, a obrońcy trofeum na początek zmagań zmierzą się z Bułgarią w Katowicach.