Poszukiwania selekcjonera siatkarek zakończone

Poszukiwania selekcjonera siatkarek zakończone

Ostatnio informowaliśmy, że w końcu udało się wybrać nowego trenera polskich siatkarzy. Po zeszłorocznych zmianach w kadrach wybrany został również selekcjoner reprezentacji kobiet w piłce siatkowej. Od 12 stycznia wiemy, że nasze siatkarki będą prowadzone przez Stefano Lavarini, czyli Włoch, który osiąga bardzo dobre wyniki w trenowaniu włoskich klubów.

Doświadczenie jako trener

Stefano Lavarini jest trenerem siatkówki od 1995 roku. Początkowo był tylko asystentem w lokalnych włoskich klubach, jednak po czasie przejął funkcję pierwszego trenera. Udało mu się to w Foppapedretti Bergamo i trenował ten zespół w latach 2011-2017. Mimo, że nigdy sam nie grał zawodowo w siatkówkę, to stał się cenionym włoskim trenerem. W 2016 roku wraz z drużyną z Bergamo zdobył Puchar Włoch. Jako jego największy sukces można jednak uznać trenowanie Minas Tenis Clube, z którym wywalczył Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej i srebrny medal w Klubowych Mistrzostwach Świata. To nie koniec jego osiągnięć w Brazylii. Z tym samym klubem zdobył Puchar Brazylii i tytuł Mistrza kraju. Od 2019 roku trenował reprezentację kobiet Korei Południowej. Tam jego największym sukcesem było zajęcie 3 miejsca w Mistrzostwach Azji i czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Mamy nadzieję, że nowy trener naszych siatkarek wniesie nową energię do zespołu i jak najlepiej poprowadzi reprezentację.