Znamy uczestników Memoriału Arkadiusza Gołasia

Znamy uczestników Memoriału Arkadiusza Gołasia

Od 2006 roku przed rozpoczęciem siatkarskich rozgrywek ligowych odbywa się turniej upamiętniający Arkadiusza Gołasia. Znany już uczestników, którzy w tym roku wezmą udział w Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Polskie ZAKSA Kędzierzyn- Koźle oraz Warta Zawiercie, niemiecki Berlin Recycling Volley i Barkom Każany Lwów z Ukrainy wystąpią w towarzyskim turnieju odbywającego się w Zalasewie. Cztery ekipy zostały podzielone już na pary półfinałowe: ZAKSA zagra z wicemistrzem Ukrainy, a Warta Zawiercie z zespołem z Niemiec.

Wypadek, który wstrząsnął siatkarskim światem

Arkadiusz Gołaś był niezwykle utalentowanym zawodnikiem, a wielu trenerów wróżyło mu wielką karierę. Już w 2004 roku wyjeżdżał do Włoch, kraju z dużymi siatkarskimi tradycjami. AZS Częstochowę zamienił na Sempre Volley Padwa. Jego kariera nabierała tempa i już rok później miał dołączyć do słynnego klubu Lube Banca Macerata. Wszystko jednak przekreślił wypadek samochodowy.

Przetarcie przed sezonem

Barkom Każany Lwów to młody, ale dość utytułowany ukraiński klub. Został założony 13 lat temu, ale na swoim koncie ma już mistrzostwo kraju oraz dwukrotne zdobycie Pucharu i Superpucharu Ukrainy. W przyszłym sezonie jednak nie powiększą swojego dorobku w ukraińskich rozgrywkach, ponieważ zagrają w polskiej PlusLidze.

Każany Lwów już od kilku miesięcy starają się o przyjęcie do ligi polskiej, można już powiedzieć, że się to udało, choć do załatwienia pozostało jeszcze kilka formalności.