Decydujące starcia w Lidze Narodów

Decydujące starcia w Lidze Narodów

Od dzisiaj trwać będzie trzeci turniej siatkarskiej Ligi Narodów. Nasz reprezentacja wszystkie mecze ostatniego turnieju tej fazy rozegra w Gdańsku. Po tych meczach zostanie wyłoniona najlepsza ósemka, która od 20 do 24 lipca zmierzy się w Bolonii w turnieju finałowym.

Do tej pory zostały rozegrane dwa turnieje, Biało- Czerwoni spisywali się w nich dobrze i są niemal pewni awansu do fazy finałowej, zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli, mając 21 punktów. Przegrali tylko jeden mecz- z Włochami. W tabeli wyprzedzają nas tylko reprezentanci Francji, którzy mają tyle samo punktów, ale przegrali jednego seta mniej.

Ostatnie nadzieje

Szesnaście ekip biorących udział w Lidze Narodów zostało podzielonych na dwie grupy, które zmierzą się w ostatnich dwóch turniejach. Jeden z nich odbędzie się gdańskiej Ergo Arenie, a poza Polską zagrają tam jeszcze kadry Bułgarii, Chin, Holandii, Iranu, Serbii, Słowenii i Włoch, czyli jedyny zespół, który był w stanie pokonać Polaków.

Pierwszy mecz Polacy zagrają z Iranem, którzy w tej chwili plasują się na ósmym miejscu w tabeli. Później czekają nas mecze z Chinami, Holandią, a na koniec zmagań ze Słowenią. Z tych zespołów najwyższe miejsce w Lidze Narodów zajmuje Holandia, która jest na siódmej pozycji.

Drugi turniej zostanie rozegrany w Osace i spotka się tam reszta stawki, czyli gospodarze- Japończycy oraz Argentyńczycy, Australijczycy, Brazylijczycy, Francuzi, Kanadyjczycy, Niemcy i Amerykanie.