Polski szkoleniowiec jedzie trenować Łotyszy

Polski szkoleniowiec jedzie trenować Łotyszy

Sezon jesienno-zimowy to czas zmian w trenerach klubów i kadr narodowych. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na informacje na temat szkoleniowców naszych siatkarek i siatkarzy. Tymczasem pojawia się coraz więcej informacji na temat zmian w polskich klubach sportowych. Michał Gogol – były asystent Vitala Heynena zdecydował się na wyjazd do Łotwy i trenowanie tamtejszej kadry narodowej.

Michał Mieszko Gogol

Od 2005 roku jest związany z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Początkowo pracował z różnymi reprezentacjami jako statystyk, następnie dołączał do sztabów szkoleniowych. Zaczynał od pomocy w prowadzeniu reprezentacji Polski B i reprezentacji Polski do 23 lat. W 2016 roku został drugim trenerem szczecińskiego klubu Espadon, przejmując pod koniec roku prowadzenie.W 2017 roku kandydował na szkoleniowca polskiej Kadry Narodowej siatkarzy, jednak nie udało się to i został asystentem Vitala Heynena. W tym samym czasie trenował AZS Olsztyn, a od 2019 roku Skrę Bełchatów. Łotewska reprezentacja będzie pierwszą europejską kadrą narodową dla Michała Gogola.

Co wiemy o Reprezentacji Łotwy w piłce siatkowej?

Reprezentacja Łotwy nie ma większych osiągnięć w piłce siatkowej. Łotysze tylko dwa razy awansowali do Mistrzostw Europy – w 1995 roku zajęli 11 miejsce. W zeszłorocznych rozgrywkach udało im się dojść do ⅛ finału zajmując tym samym 16 miejsce. Michał Gogol podpisał kontrakt z 1+1. Będzie on przedłużony jeśli łotewska Kadra Narodowa uzyska awans do Mistrzostw Europy w 2023 roku. Polskiemu szkoleniowcowi życzymy wszystkiego dobrego i jak największych sukcesów w tej nowej dla niego sytuacji.