Bartosz Kurek z kolejną nagrodą! Puchar Cesarza trafił do jego rąk

Bartosz Kurek z kolejną nagrodą! Puchar Cesarza trafił do jego rąk

Nie od dziś wiemy, że Bartosz Kurek jest niesamowitym polskim siatkarzem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej faktów o nim to zapraszamy do tego tekstu. Kilka dni temu znowu mogliśmy się o tym przekonać, ponieważ razem ze swoją drużyną zdobył Puchar Cesarza. To wszystko za sprawą ligi japońskiej, gdzie Polak zagrał wspaniały mecz, w którym wraz z zespołem Wolf Dogs Nagoja pokonał Osaka Sakai Blazers. W ten sposób Bartosz Kurek stał się drugim Polakiem w historii, który otrzymał Puchar Cesarza.

O co chodzi z Pucharem Cesarza?

Puchar Cesarza to najważniejsze trofeum w Japonii. Zdobyć można je nie tylko w siatkówce, ale też w takich sportach jak: piłka nożna, koszykówka, Judo, softball, tenis i wiele innych. Zawody w ramach Pucharu Cesarza organizowane są cyklicznie i stanowią zawody pucharu kraju w danym sporcie.

Co możemy powiedzieć o Bartoszu Kurku?

W Reprezentacji Polski gra na pozycji atakującego i przyjmującego od 2007 roku. 2018 rok był zdecydowanie jego rokiem. To właśnie wtedy otrzymał tytuł Najlepszego Siatkarza roku o Europejskiej Konfederacji Siatkówki. Wygrał też Plebiscyt na najlepszego sportowca, który organizowany jest co roku przez “Przegląd Sportowy”. Z Wolf Dogs Nagoja gra od 2020 roku. Wcześniej mogliśmy jego grę podziwiać we włoskim klubie Vero Volley Monza, a jeszcze przed tym grał między innymi w ONICO Warszawa, Stoczni Szczecin i Asseco Resovii Rzeszów. Oprócz tegorocznego Pucharu Cesarza Bartosz Kurek trzykrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski ze Skrą Bełchatów i raz po Mistrzostwo Włoch z drużyną Cucine Lube. Nie możemy oczywiście zapomnieć o zdobytym razem z Reprezentacją Polski Mistrzostwie Świata w 2018 roku i Mistrzostwie Europy w 2009 roku.