Daniele Lupo i Paolo Nicolai – koniec sławnego duetu!

Daniele Lupo i Paolo Nicolai – koniec sławnego duetu!

Daniele Lupo i Paolo Nicolai przez ponad 10 lat występowali wspólnie w turniejach siatkówki plażowej. Duet właśnie odszedł w zapomnienie. Zawodnicy poinformowali, że ich drogi właśnie się rozeszły. Nie można jednak zapomnieć o licznych sukcesach, które mają na koncie. Faktem jest, że mężczyźni mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami. Nie bez powodu udało im się wywalczyć m.in. medal olimpijskich. Fani Włochów nie kryją swojego rozczarowania. Była to jedna z najbardziej lubianych i cenionych par siatkarzy – z pewnością na długo zapisze się ona w historii sportu.

Przełom w karierze

Nie można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego duet Daniele Lupo i Paolo Nicolai przestał istnieć. Głównym problemem okazał się brak motywacji do dalszej współpracy. Zawodnicy potrzebowali czegoś nowego, tak aby rozwinąć żagle. Prawdą jest, że rozłączenie stanowi prawdziwy przełom w karierze. Nie można jednak powiedzieć, że decyzja na pewno była słuszna. Dopiero po meczach rozegranych solo będzie można dokonać oceny.

Przyjaźń na zawsze

Nieprawdą jest, że Daniele Lupo i Paolo Nicolai rozstali się na skutek konfliktu. Podkreślają oni, że łączy ich prawdziwa przyjaźń. Zawodnicy darzą się również wielkim szacunkiem. Rozbicie duetu nie jest więc następstwem żadnych negatywnych zdarzeń. Mężczyźni grali razem przez 10 lat. Wzięli udział w 105 turniejach międzynarodowych. Udało im się zdobyć trzy tytuły krajowe, trzy tytuły kontynentalne, medal olimpijski. Aż 22 razy znaleźli się na podium w światowym tourze.