Spadek Polek w rankingu FIVB

Spadek Polek w rankingu FIVB

Po dwóch turniejach Ligi Narodów próżno szukać zmian w czołówce rankingu FIVB. Wciąż liderują reprezentantki Stanów Zjednoczonych, nieznacznie wyprzedzając Brazylijki. Trzecie miejsce zajmują Chinki, które o zaledwie osiem punktów wyprzedzają reprezentację Turcji. Na piąte miejsce udało się awansować Turczynkom.

Słaba gra w Tajlandii

Polki na drugi turniej Ligi Narodów wyjechały do Tajlandii, jednak nie zaprezentowały się tam z dobrej strony, co miało wpływ na spadek w rankingu na jedenaste miejsce. Nasze reprezentantki wygrały tylko z gospodyniami zawodów, a uległy liderkom rankingu oraz Japonkom. Z siatkarkami z Belgii były o krok od wygranej, ale po pięciosetowym pojedynku musiały uznać wyższość rywalek.

Szansa na rehabilitację

Na trzeci turniej w ramach Ligi Narodów Polki udają się do stolicy Bułgarii, Sofii. Tam zadanie jednak też nie będzie proste, bo w pierwszych dwóch meczach zmierzą się z Włoszkami i Chinkami, obie te reprezentacje zajmują miejsca w pierwszej piątce rankingu. Później na rozkładzie jest starcie z Dominikaną, a na zakończenie z Bułgarią.

W klasyfikacji Ligi Narodów podopieczne Stefano Lavariniego zajmują dziewiąte miejsce, mając na koncie jedenaście punktów, zaledwie oczko więcej ma Tajlandia, która zajmuje ósme miejsce, czyli ostatnie dające awans do fazy finałowej.