Kto zostanie trenerem polskich siatkarek? Walka o pozostanie szkoleniowcem trwa!

Kto zostanie trenerem polskich siatkarek? Walka o pozostanie szkoleniowcem trwa!

Jak wszyscy wiemy trwają wciąż poszukiwania trenera dla Reprezentacji Polski w piłce siatkowej Panów. Podobnie jest w przypadku polskich siatkarek. W bliskim czasie co Vital Heynen zrezygnował z trenowania naszej kadry narodowej, do dymisji podał się też trener kobiecej drużyny. Poszukiwania następcy Jacka Nawrockiego dalej trwają, czy wiadomo kto jest faworytem i kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Swoje kandydatury na trenera siatkarek przesłało ponad 20 szkoleniowców. Nie było możliwe, żeby rozmowy przeprowadzać z każdym z nich, dlatego PZPS wraz z Aleksandrą Jagieło na czele wybrali czterech potencjalnych trenerów, z którymi postanowili rozmawiać. Zarząd postawił jednak jeden mocny warunek dla przyszłego szkoleniowca – nie może on jednocześnie prowadzić Kadry Narodowej i klubu siatkarskiego.

Alessandro Chiappini

Trener ten od 2010 roku trenuje polskie kluby i wychodzi mu to całkiem dobrze. Zaczynał z Treflem Sopot, z którym zdobył Mistrzostwo Polski. Kolejno był szkoleniowcem w Treflu Proximie Kraków i w PTPS Pile. Teraz trenuje DPD Legionovia Legionowo i jego drużyna zajmuje trzecie miejsce w Tauron Lidze.

Stephane Antiga

Tego Pana z pewnością nie trzeba długo przedstawiać. To właśnie Stephane Antiga zdobył z reprezentacją Polski siatkarzy Mistrzostwo Świata w 2014 roku. W 2020 roku zaczął trenować żeński klub DevelopRes Rzeszów i zarówno w 2020, jak i 2021 roku zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski. Pojawia się tutaj jednak problem w postaci prowadzenia klubu. Stephane Antiga nie ukrywa, że chciałby prowadzić go jednocześnie z Kadrą Narodową, czego nie chce PZPS.

Stefano Lavarini

Jeśli ktoś obserwuje włoską ligę w siatkówce to na pewno zna tego trenera. Aktualnie zajmuje się trenowaniem Igor Gorgonzola Novara i jego drużyna zajmuje drugie miejsce we włoskiej lidze. Wcześniej jednak zdobywał Puchar Włoch i Puchar Brazylii. Korea Południowa, której reprezentację również trenuje, zajęła 4 miejsce w Igrzyskach Olimpijskich.

Danielle Santarelli

Jeśli mielibyśmy wybierać faworyta na szkoleniowca naszych siatkarek to byłby to właśnie Danielle Santarelli. Włoski trener, który ma na swoim koncie dwa Puchary Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata z pewnością miałby pomysł na poprowadzenie Polskiej Reprezentacji.

Niestety nie znamy jeszcze daty, w której zostaną ogłoszone wyniki przez PZPS. Ze względu na aktualne obostrzenia i fakt, że część szkoleniowców nie jest aktualnie w Polsce może nieco wydłużyć przeprowadzanie rozmów.