Poszukiwania trenera Reprezentacji Polski dalej trwają!

Poszukiwania trenera Reprezentacji Polski dalej trwają!

Zwolnienie dotychczasowego trenera siatkarzy – Vitala Heynena wzbudziło w Polakach wiele emocji. Dosyć szybko zaczęto obstawiać kto może wejść na jego miejsce i poprowadzić naszą Reprezentację. Polski Związek Piłki Siatkowej wciąż nie wydał oficjalnych informacji na temat nowego selekcjonera Kadry Narodowej.

Tylko sześć CV

Wszystkim wydawało się, że chętnych będzie bardzo dużo, jednak tylko sześć osób postanowiło zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko trenera. Przypomnijmy, że mogli się oni zgłaszać do 20 listopada. Jednym z faworytów był Serb – Slobodan Kovac, który trenuje Skrę Bełchatów. Szkoleniowiec dosyć szybko poinformował o otrzymaniu zwrotnej informacji od PZPS, że nie ma szans na otrzymanie posady.

3 grudnia Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że z sześciu kandydatów wytypowali czterech, którzy przeszli do dalszej rekrutacji. W tym tygodniu mają zacząć się rozmowy na temat ewentualnej współpracy. Pod uwagę brani są dwaj Włosi: Andrea Gardini i Lorenzo Bernardi, Serb Nikola Grbić i Argentyńczyk Marcelo Mendez.

Czy PZPS podjął już decyzję?

Dosyć głośno o wyborze trenera Polskiej Reprezentacji jest we włoskich mediach. Pojawiają się tam informacje, że zostanie nim Serb: Nikola Grbić. Prezes PZPS stanowczo dementuje plotki mówiąc, że nie podjęli jeszcze decyzji i dopiero planują rozmowy. Jeśli jednak szkoleniowcem Polaków zostanie Serb to warto wiedzieć, że przyczynił się on do wygrania Ligi Mistrzów przez ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Inny kandydat – Marcelo Mendez zdobył z Reprezentacją Argentyny trzecie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, co również jest nie lada wyczynem.

Niestety nie wiadomo kiedy otrzymamy wyniki konkursu na szkoleniowca Polaków. Polski Związek Piłki Siatkowej jest dosyć tajemniczy przy wyborze tak ważnego członka zespołu jakim jest trener.