Vital Heynen choruje na COVID-19

Vital Heynen choruje na COVID-19

Trener siatkarskiej kadry polski zaraził się koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu dowiedział się w piątek. Mimo że przechodzi chorobę łagodnie, to przyznaje, że jego organizm jest niezwykle osłabiony.

Jak sam twierdzi, najgorsza jest dla niego myśl, że zaraził własną rodzinę. Tuż przed otrzymaniem wyniku widział się ze swoimi dwiema córkami, teraz chora jest także jego żona. Do tej pory Vital śmiał się z tego, że wirusy omijają go szerokim łukiem, bo od 15 lat nie był nawet przeziębiony. To przekonanie okazało się jednak zgubne, bo koronawirus może zaatakować nawet odporne osoby. Jako główne objawy, siatkarz wskazuje ból głowy i przeraźliwe zmęczenie. Twierdzi, że śpi dwa razy tyle, co normalnie. Mimo, że przed chorobą potrafił na jednym spacerze przejść 10 kilometrów, dziś brakuje mu sił, aby spacerować po własnym ogródku. Całe szczęście, selekcjoner polskiej kadry nie ma więcej objawów.

Prawie wszyscy zawodnicy klubu Sir Safety Conad Perugia, z którego pochodzi Vital, mają pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zainfekowanych jest aż dwanaście z czternastu osób. Wszyscy mają stały kontakt z klubowymi medykami. Dwa razy dziennie wysyłają informację do lekarzy i zawiadamiają ich o swoim samopoczuciu. Regularnie mierzą temperaturę i sprawdzają saturację krwi.