Ukraina pokonała Portugalię w ME siatkarzy

Ukraina pokonała Portugalię w ME siatkarzy

Mecz rozegrany pomiędzy Ukrainą a Portugalią obfitował w emocje. Poziom obu drużyn był mocno wyrównany, dzięki czemu do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Finalnie zdecydował tie-break. Tym razem drużyna Krastinsa okazała się lepsza. Takie starcia to prawdziwa gratka dla miłośników siatkówki. Trzymają one w niepewności do ostatniej minuty. Warto wspomnieć, że obie ekipy miały na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę. Ukrainie udało się pokonać Grecję, jednak nie poradzili sobie z Serbią. Portugalia przegrała z Polską, ale zgładziła Belgię.

Wyrównany początek

Początek meczu Ukraina-Portugalia w ME siatkarzy był wyrównany. Żadna ze stron nie ignorowała przeciwnika. Należy zaznaczyć, że więcej pomyłek popełnili nasi wschodni sąsiedzi. Zaczęli przegrywać dwoma punktami, jednak błyskawicznie udało im się wyrównać straty. Można było zauważyć, że każdy ich ruch jest przemyślany. Dokładnie analizowali taktykę rywali, dzięki czemu objęli prowadzenie. Po asie Wieckiego przewaga wynosiła 19 do 14. Końcówka meczów należała do podopiecznych  Krastinsa, którym udało się zwyciężyć pojedynek z wynikiem 25 do 18. Kolejne partie także należały do nich, chociaż zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie mieli zamiaru odpuścić.

Gra „szarpana”

Starcie Ukraina-Portugalia opierało się na grze „szarpanej”. Oznacza to, że straty w punktacji szybko były wyrównywane. Portugalczycy również wykazali się nie lada umiejętnościami. Być może zabrakło im odrobiny szczęścia. W wielu momentach odnosili oni przewagę.