Transfer 2021 roku: Arina Fedorovtseva w Fenerbahce

Transfer 2021 roku: Arina Fedorovtseva w Fenerbahce

Transfer Ariny Fedorovtsevej można uznać za hit 2021 roku. Do końca nie można było powiedzieć, czy dojdzie on do skutku. Oficjalnie ogłoszono, że 17-latka jest zawodniczką tureckiego Fenerbahce. Wiele wskazywało, że zmiana klubu nie będzie możliwa, jednak ostatecznie udało się sfinalizować transfer. Faktem jest, że Arina jest nie tylko wyjątkowo uzdolniona, ale również pracowita oraz zaangażowana w pracę nad sobą. Nie można się dziwić, że stała się ona pożądana przez wiele klubów siatkarskich.

Podziękowania dla fanów

Arina Fedorovtseva udostępniła w mediach społecznościowych krótkie podziękowanie dla fanów. Udowodniła, że wsparcie kibiców jest dla niej bardzo ważne. Młoda siatkarka oczarowała miliony osób z różnych zakątków świata. Na jej instagramowym profilu widnieje notka:

Bardzo się cieszę, że jestem częścią wielkiego klubu, z bogatą historią i ogromną armią fanów.

Warto wiedzieć, że osoby niepełnoletnie nie mogą same podejmować decyzji o transferze. Arina nie ukończyła jeszcze 18 roku życia, więc zmiana klubu wymagała zgody rodziców.

Pogłoski o rezygnacji z transferu

W ostatnich dniach internet huczał od pogłosek – rozważano, czy Arina Fedorovtseva faktycznie przejdzie do Fenerbahce. Wiele wskazywało, że Rosjanie zablokują transfer, ponieważ nie mogą pozwolić sobie na utratę tak zdolnej zawodniczki. Trzeba zaznaczyć, że spekulacje były na tyle wiarygodne, że zostały ogłoszone przez media. Okazało się jednak, że rosyjska kadra nie ma wpływu na dalszy rozwój kariery siatkarskiej 17-latki. Ci, którzy kibicowali jej przejściu pod „opiekę” Turcji, mogli odetchnąć z ulgą. Strony zawarły porozumienie, dzięki czemu Fenerbahce może pochwalić się nową zawodniczką.

Wyjątkowy talent młodej siatkarki

Arina Fedorovtseva urodziła się w 2004 roku, więc jest jedną z najmłodszych siatkarek, która ma na swoim koncie liczne sukcesy. Faktem jest, że 17-latka wyróżnia się niezwykłym talentem, który otwiera jej drzwi przed międzynarodową karierą. W 2019 roku zadebiutowała w klubie Dinama Kazań.