Co z trenerem Chemik Police?

Co z trenerem Chemik Police?

Turniej Amica Cup w Szamotułach zakończył się szczęśliwe dla niemieckich siatkarek Dresdner SC, które już czwarty raz wywalczyły pierwsze miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Poczdam SC, Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów. Warto podkreślić, że drużyna Chemik Police z Polic nadal oficjalnie nie ma pierwszego trenera. Spekulowano, że zostanie nim Jacek Nawrocki, jednak zwrot akcji nastąpił w momencie, gdy nie pojawił się on na turniejowej hali. Było to bardzo ważne wydarzenie, więc nieobecność wzbudziła wiele wątpliwości.

Rozgrywki przed inauguracją sezonu

Turniej w Szamotułach był traktowany jako sprawdzian przed nachodzącą inauguracją sezonu. Zarówno zawodniczki z Rzeszowa, jak i Polic, niedawno zakończyły Mistrzowska Europy. Sprawiło to, że składy drużyn zostało mocno okrojone. Część siatkarek jest kontuzjowanych, więc nie mogły wziąć udziału w kolejnych zmaganiach na boisku. W największych tarapatach znalazł się Chemik, ponieważ pierwsze treningi toczyły się w sześcioosobowym składzie. Drugi trener zawodniczek z Polic powiedział:

Po dwóch tygodniach dołączyły dwie kolejne zawodniczki, ale przez cały czas mieliśmy w składzie tylko jedną przyjmującą. Sama organizacja treningu była bardzo utrudniona. Krótko po mistrzostwach Europy na jeden turniej dołączyła do nas Martyna Czyrniańska. Potem musieliśmy dać jej odpocząć, a w Szamotułach zagrała z kolei Martyna Łukasik.

Nowy szkoleniowiec Policzanek

Nie można przewidzieć, kto zostanie nowym trenerem Chemika. Zagadka zostanie jednak rozwiązana w przyszłym tygodniu. Już za kilku dni zostanie ogłoszone nazwisko pierwszego szkoleniowca Policzanek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to obecny trener reprezentacji Polski. Jacek Nawrocki nie udzielił mediom żadnej informacji na ten temat, a jego nieobecność na turnieju sprawiła, że wiele osób uważa, że nie dołączy on do kadry. Klub również milczy, więc pozyskanie rzetelnych informacji jest niemożliwe. Trzeba wspomnieć, że inauguracja sezonu Tauron Ligi Siatkarek odbędzie się już 24 września.