Rząd wesprze dwie duże siatkarskie imprezy

Rząd wesprze dwie duże siatkarskie imprezy

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk obiecał, że rząd przekaże wsparcie finansowe dla dwóch, dużych siatkarskich turniejów. Mają to być mistrzostwa Europy mężczyzn w 2021 roku oraz mistrzostwa świata kobiet rok później.

Konferencja odbyła się pod katowickim Spodkiem, ponieważ w tym miejscu, oprócz obiektów w Krakowie i Gdańsku, mają odbyć się mecze mistrzostw Europy 2021. Polska jest jednym z organizatorów turnieju, obok Finlandii, Czech oraz Estonii. U nas reprezentacje spotkają się aż dwadzieścia pięć razy: piętnaście razy na rozgrywkach grupowych, cztery na 1/8 finałów, dwa na ćwierćfinałach oraz na dwóch półfinałach, a także meczach o trzecie i pierwsze miejsce na podium. Premier powiedział, że bardzo zależy mu, aby mecz finałowy odbył się właśnie w Katowicach. Dodał także, że cieszy go wysoki poziom polskiej siatkówki i szansa na złoty medal. Polska będzie gospodarzem mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn już trzeci raz. Pierwszy miał miejsce w 2013 roku, a drugi cztery lata później.

FIVB Mistrzostwa Świata 2022 w Piłce Siatkowej Kobiet odbędą się w drugiej połowie września. Zmierzą się w nich 24 drużyny z całego globu. Gospodarzami spotkania otwierającego będą Holendrzy, w Polsce będziemy śledzić ćwierćfinały i półfinały. Łącznie będziemy gospodarzami 34 spotkań.