Polska gospodarzem Ligi Narodów

Polska gospodarzem Ligi Narodów

Trójmiasto w 2021 roku będzie gospodarzem jednego ze spotkań w ramach Ligi Narodów. Od 28 do 30 maja w Ergo Arenie w Gdańsku biało-czerwoni zagrają z Brazylią, Chinami i Bułgarią.

Przyszły rok to dla Polski aż dwa turnieje Ligi Narodów. Jeśli wszystko odbędzie się bez większych komplikacji spowodowanych pandemią, będziemy gospodarzami dwóch spotkań. Pewne jest, póki co jedno, od 28 do 30 maja w Ergo Arenie w Gdańsku nasza reprezentacja zagra z siatkarzami z Chin, Brazylii i Bułgarii.  Drugie spotkanie jeszcze nie jest pewne, wiadomo tylko że odbędzie się w dniach 14-16 maja. Biało-czerwoni zagrają w nim z Słowenią, Włochami i Serbią. Póki co nie jest znane miejsce, w którym odbędzie się mecz. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że PZPS rozmawiał już z kilkoma polskimi miastami, m.in. Łodzią i Krakowem.

Mecz bez kibiców?

Dziś nie wiadomo jeszcze czy w spotkaniach będą mogli uczestniczyć kibice. PZPS podał informację, z której wynika, że osoby które miały bilet na tegoroczną Ligę Narodów, która się nie odbyła, dostaną mailową informację. Pomiędzy turniejami w Polsce, biało-czerwoni wezmą udział w meczach w Rosji, Japonii i Francji. Jeśli dojdą do finału, ostatni mecz zagrają we Włoszech.