Znamy polski skład na Igrzyska w Tokio!

Znamy polski skład na Igrzyska w Tokio!

Ostatnie tygodnie przyniosły mnóstwo siatkarskich emocji, a to wszystko za sprawą odbywającej się w Rimini Ligii Narodów. Polska drużyna ostatecznie przegrała z Brazylią 1:3. Pomimo zdobytego srebra, wszyscy już z niecierpliwością czekają na następną siatkarską imprezę. Mowa tutaj oczywiście o Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Już w piątek 23 lipca odbędzie się oficjalne otwarcie Igrzysk. Kolejnego dnia, 24 lipca, o 12.40, po raz pierwszy zobaczymy naszych siatkarzy na boisku. Zmierzą się z Iranem.

Nasza reprezentacja już od 13 lipca będzie obecna w Japonii. W mieście Takasaki zaplanowano zgrupowanie polskiej kadry. To właśnie tam Polacy szlifować będą swoją grę bezpośrednio przed Igrzyskami.

Po udanym występie w Lidze Narodów poznaliśmy ostatnie nazwiska siatkarzy, którzy będą mieli realne szanse, by wywalczyć złoto dla naszego zespołu.

Na pozycji rozgrywającego zobaczymy Fabiana Drzyzgę i Grzegorza Łomacza. W roli przyjmujących wystąpią Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk oraz Aleksander Śliwka. Z kolei za atak odpowiedzialni będą Łukasz Kaczmarek i Bartosz Kurek. Środkowi to z kolei Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski oraz Piotr Nowakowski. Najdłużej tajemnicą pozostawała osoba, która obejmie pozycję libero. Ostatecznie został nim wybrany Paweł Zatorski. To właśnie wybrana dwunastka! Do tego składu należy dodać jeszcze dwóch rezerwowych graczy. Jeden z nich to środkowy Norbert Huber. Drugi natomiast to zawodnik przyjmujący Tomasz Fornal.

Ten czternastoosobowy skład został wybrany spośród siedemnastu zawodników, których trener Vital Heynen zdecydował się zabrać na rozgrywki Ligii Narodów. To właśnie ten turniej był rozgrzewką przed czekającym nas Tokio. Wierzymy, że naszych graczy stać na najwyższe miejsce. Czy powołany zespół jest zaskoczeniem? Chyba nie tym razem. Wielu ekspertów zwracało uwagę, że to właśnie oni zagrają w Tokio.

Naszym siatkarzom życzymy oczywiście samych wygranych meczów i powrotu do domu z olimpijskim złotem.