Terminarz rozgrywek naszych siatkarzy podczas Igrzysk w Tokio. Daty i godziny.

Terminarz rozgrywek naszych siatkarzy podczas Igrzysk w Tokio. Daty i godziny.

Prawie za 2 miesiące rozpoczną się przełożone z 2020 roku Igrzyska w Tokio. Początek zaplanowano na 23 lipca 2021 roku. Podczas zawodów wystąpią koszykarze, kolarze, zapaśnicy, kajakarze i wiele innych osób związanych z różnymi dyscyplinami. Oczywiście nie zabraknie również naszych siatkarzy. To właśnie na nich chcemy się skupić.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej już jakiś czas temu opublikowała terminarz rozgrywek. W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami chcemy go dzisiaj przypomnieć. Zaznaczamy także, że godziny, które podajemy poniżej dotyczą czasu, w jakim będziemy mogli zobaczyć mecze w Polsce.

Pierwszy mecz zaplanowano już następnego dnia po rozpoczęciu Igrzysk. Polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Iraku. Mecz odbędzie się 24 lipca o godzinie 12.40. Następne mecze odbywać się będą co 2 dni.

Kolejne zmagania, tym razem z drużyną Włoch, rozpoczną się o 7.40, 26 lipca.

28 lipca zagramy z Wenezuelą o 9.25.

Następnie czeka nas mecz z gospodarzem Igrzysk, Japonią, 30 lipca o 7.20.

Ostatnia rozgrywka w fazie grupowej będzie miała miejsce 1 sierpnia o 2.00 w nocy. Zagramy wtedy z Kanadą.

Liczymy, że nie będzie to koniec udziału w Igrzyskach, a nasza drużyna zakwalifikuje się do kolejnych etapów. Jeśli tak się stanie 3 sierpnia czekają nas ćwierćfinały, 5 półfinały. Na największe emocje poczekamy do 7 sierpnia. Wtedy to dowiemy się, kto z tych Igrzysk przywiezie medale.

Nie znamy jeszcze składu zespołu na tegoroczne Igrzyska. Prawdopodobnie będą to Ci siatkarze, którzy grają obecnie w Lidze Narodów. Z tego składu zostanie wybrana dwunastka, która walczyć będzie o jak najwyższe miejsce w Tokio.

Nie wiadomo jeszcze na pewno, że Igrzyska Olimpijskie się odbędą. W Japonii coraz częściej i głośniej słychać głosy sprzeciwu, zwłaszcza wśród opinii publicznej. Chodzi o znowu pogarszającą się tam sytuację związaną z koronawirusem. Zeszłoroczne przełożenie igrzysk jest pierwszym tego typu wydarzeniem w historii. Wcześniej rezygnowano całkowicie z ich organizacji, ale nigdy nie przesuwano ich terminu. Czy szykuje się kolejne bezprecedensowe zdarzenie, jakim jest podwójne przełożenie?… Tego nie wiemy. Będziemy jednak trzymać kciuki, by sytuację udało się opanować, a nasi siatkarze (i nie tylko ?) mogli pokazać na co ich stać.

Jeden komentarz o “Terminarz rozgrywek naszych siatkarzy podczas Igrzysk w Tokio. Daty i godziny.

Comments are closed.