Sebastian Świderski – nowy prezes Polskiego Związku Siatkarskiego

Sebastian Świderski – nowy prezes Polskiego Związku Siatkarskiego

W ostatnim czasie miało miejsce wydarzenie, które pozwoliło wyłonić nowego prezesa Polskiego Związku Siatkarskiego. Na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów PZPS wybrano Sebastian Świderskiego – znakomitego siatkarza, któremu udało się wiele osiągnąć w tej dziedzinie. Będzie on sprawował wspomnianą funkcję w latach 2021-2025. Mężczyzna uzyskał aż 88 głosów poparcia. Tylko dwóch delegatów wstrzymało się od głosu.

Kariera sportowa

Sebastian Świderski może pochwalić się licznymi sukcesami na boisku. To wybitny siatkach, który rozegrał 322 spotkania! Był aktywnym graczem od 1996 do 2011. W reprezentacji Polski Juniorów udało mu się osiągnąć wysoką pozycję zarówno na mistrzostwach Europy, jak i świata. W kadrze seniorskiej zdobył tytuł wicemistrza świata. Ponadto, dwukrotnie wziął udział w igrzyskach olimpijskich. Świderski wykazał się wyjątkową ambicją oraz pracowitością. Trzeba dodać, że występował zarówno w klubach polskich, jak i zagranicznych.

Doświadczenia trenerskie

Świderski ma na swoim koncie również doświadczenia trenerskie. W przeszłości był asystentem Daniela Castellaniego – wynikiem współpracy był Puchar Polski, a także brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju. Nie można nie wspomnieć o zajęciu czwartego miejsca w Lidze Mistrzów. W pojedynkę zdobył Puchar Polski. W późniejszych latach pełnił on funkcję dyrektora sportowego oraz prezesa klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dbał nie tylko o kwestie organizacyjne, ale również finansowe. Przez nadchodzące lata będzie pełnił obowiązki związane z funkcją prezesa Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.