Malwina Smarzek-Godek bierze pod uwagę powrót do Polski

Malwina Smarzek-Godek bierze pod uwagę powrót do Polski

Malwina Smarzek-Godek gra obecnie we Włoszech, gdzie została uznana za wybitną zawodniczkę. Gra na pozycji atakującej, jest też liderką zespołu. Zanim rozpoczął się obecny sezon, siatkarka wspominała, że zastanawia się nad tym czy wrócić do Polski.

 Mimo tego, Malwina została w Serie A, a tam zaczęła pełnić rolę liderki drużyny. Sama mówi o tym jako o największym życiowym wyzwaniu, ponieważ dzięki temu może grać w Lidze Mistrzów. Jest wdzięczna za to, że klub, w którym obecnie gra przyznał jej tak duży kredyt zaufania.

Jak rozpoczęła się kariera Malwiny Smarzek-Godek?

Wybitna siatkarka jest wychowanką ŁMLKS Łask. Dwa ostatnie sezony grała w klubie Zanetti Bergamo. Tam została dostrzeżona przez selekcjonerów włoskiego klubu Igor Gorgonzola Novara i otrzymała propozycję gry na pozycji atakującej. Malwina Smarzek-Godek przyznaje, że było to dla niej spełnienie marzeń. Jednak mimo tego zastanawiała się czy wrócić do Polski, ponieważ oczekiwanie na podpisanie umowy z klubem mocno się przedłużało. Mimo tego, została. W minionym tygodniu drużyna siatkarki grała z Saugellą Monza. Polka podczas meczu zdobyła 15 punktów, sama wykonała 14 ataków.