Joanna Wołosz o wyroku TK

Joanna Wołosz o wyroku TK

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca praw aborcyjnych jest jednym z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych tematów w ostatnim czasie.
Na instagramie Joanna Wołosz – obecnie reprezentantka włoskiej drużyny Imoco Volley Conegliano napisała krótkie oświadczenie komentując całą sytuację.

Wyraziła swój niepokój na temat obecnych wydarzeń w Polsce. Napisała również o próbie ,,spacyfikowania” jej koleżanek z polskiej drużyny odpowiadających się po stronie strajkujących kobiet oraz sponsorowanych przez Skarb Państwa. Podkreśla, że polityka była, jest i będzie w sporcie. Wywoływanie jednak bezpośredniego naciski na solidaryzujące się zawodniczki jest według niej wstydem i uprzedmiotowianiem koleżanek. Apeluje o zabieranie głosu innych w tej bardzo ważnej sprawie.

Siatkarka jest Polką i tutaj rozpoczynała swoją karierę. Długo grała jako rozgrywająca w Polskiej Reprezentacji. To bardzo odważne z jej strony, że zabrała głos na temat tak kontrowersyjny. Z pewnością dodała otuchy swoim rodaczkom w tym trudnym dla nich czasie.