Najwyżsi polscy siatkarze

Najwyżsi polscy siatkarze

Wysoki wzrost w siatkarskiej karierze zdaję się być bardzo pomocny. Kto tak właściwie może pochwalić się rekordem w tym aspekcie?

W Polsce przez długie lata za najwyższego reprezentanta uważano Marcina Nowaka. Mierzy on 215 centymetrów. Był Reprezentantem Polski w latach 1994-2003, a ostatni mecz zagrał w wieku 28 lat. Niestety swoją siatkarską przygodę skończył bez zdobycia medalu. 2013 rok był dla niego szczęśliwy, ponieważ został najlepszym blokującym Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Z kolei, w 2018 roku został dyrektorem sportowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Obecnie za najwyższego polskiego siatkarza uznaje się Bartłomia Lemańskiego. Wiele źródeł podaje, że mierzy on 217 centymetrów, ale możemy znaleźć również takie, które podają, iż ma centymetr mniej. Obecnie jest zawodnikiem Stali Nysa i gra na pozycji środkowego – tak jak Marcin Nowak. W swoich osiągnięciach silnie zapisał się zdobyciu wicemistrzostw Europy kadetów oraz brązowy medal mistrzostw świata. W 2017 roku został uznany za najlepszego środkowego w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.