Najniżsi siatkarze na świecie

Najniżsi siatkarze na świecie

Czy niski wzrost przekreśla zrobienie kariery w sporcie, jakim jest siatkówka? Niekoniecznie! Osoby z niskim wzrostem mają umiejętności, które świetnie sprawdzają się na boisku. Najczęściej grają oni na pozycji Libero. Wynika to z faktu, że są w stanie szybciej podbić piłkę, niż ich wyżsi koledzy.

Tachiro Koga ma 170 centymetrów wzrostu. W reprezentacji Japonii osiągnął duży sukces i zdobył złoty medal w mistrzostwach Azji. Ponadto w 2019 udało mu się zdobyć brązowy krążek. Jiajie Chen także ma 170cm wzrostu. Jest Libero reprezentacji Chin. Niski wzrost nie przeszkodził mu w tym, by reprezentować kraj w Mistrzostwach Świata i Lidze Narodów.

Farhada Zarifa mierzy tylko 165 cm wzrostu i również gra na pozycji Libero. Może pochwalić się licznymi osiągnięciami, dwa razy brał udział w mistrzostwach Azji. Zdobył złoty medal w Igrzyskach Azjatyckich. Zdobył także wiele nagród indywidualnych. Przykładowo: w latach 2006, 2007, 2009 i 2011 zdobył aż cztery tytuły jako najlepszy Libero w Klubowych Mistrzostwach Azji. Sylwetki tych postaci pokazują, że wzrost nie przekreśla zrobienia kariery w tym fascynującym sporcie. Wystarczy determinacja i samozaparcie.